Witamy,
aby używać spersonalizowanych funkcji, zaloguj się lub zarejestruj.
Strona główna - Autor: Tomasz Dudek
Grzejnictwo procesowe – zastosowanie elektrycznych urządzeń grzewczych w procesach technologicznych
Tomasz Dudek
Strona: 69
Dział: Systemy grzewcze
Słowa kluczowe:
grzejnictwo przemysłowe
Systemy chłodzenia pasywnego
Klimatyzacja bez zużycia energii
Tomasz Dudek
Strona: 70
Dział: Systemy grzewcze
Rurociągi i sieci zasilające często biegną poprzez odległe obszary, takie jak pustynie, na których zwykle brak dostępu do bezpiecznego zasilania w energię. Na tych obszarach także bywają konieczne pomiary i nadzór na instalacjami technologicznymi. Systemy SCADA pobierają zazwyczaj niewiele energii, więc można je zasilać z ogniw słonecznych i baterii rezerwowych. Maksymalna temperatura w cieniu może osiągać 58°C, a w słońcu znacznie więcej. Bez żadnego chłodzenia temperatury wewnątrz kontenerów i obudów mogą przekraczać 80°C. W takich warunkach urządzenia elektroniczne nie będą już działać niezawodnie.
Systemy klimatyzacji aktywnej, takie jak klimatyzatory ze sprężarkami i pochłaniaczami, wymagają zbyt wiele energii, aby można je zasilać z ogniw słonecznych. Rozwiązaniem jest zatem chłodzenie pasywne.
Kalkulacje zapotrzebowania mocy przewodów grzejnych dla rurociągów i armatury do stref Ex i poza strefami
Tomasz Dudek
Strona: 66
Dział: Systemy grzewcze
Największą i najważniejszą zaletą elektrycznych systemów grzewczych jest precyzyjne sterowanie przepływem ciepła do podgrzewanych produktów oraz szybkość i łatwość montażu. Dobrze zaprojektowany elektryczny system grzewczy stosowany w procesach, w których uczestniczą płynne i lepkie materiały, zapewnia wymaganą ochronę przed zamarzaniem, utrzymanie lub podniesienie temperatury.
Systemy grzewcze eliminujące odkładanie się materiałów sypkich na ściankach silosów, zsypów itp. stosowanych w warunkach przemysłowych
Tomasz Dudek
Strona: 66
Dział: Systemy grzewcze
Słowa kluczowe:
biomasa elektrociepłownia elektrownia grzejnictwo przemysłowe przewody grzejne zasobnik przykotłowy
Wprowadzenie biomasy do systemu nawęglania w elektrowniach/ elektrociepłowniach doprowadziło do pojawienia się zjawisk, które zaburzyły dotychczasowe praktyki eksploatacyjne związane z używaniem jako paliwa wyłącznie węgla kamiennego. Do wielu nowych problemów, z którymi, po wprowadzeniu biomasy do spalania, muszą się borykać służby utrzymania ruchu zakładu energetycznego, doszło zjawisko oblepiania się wilgotnej biomasy na ściankach silosu. W pobliżu przewężenia zbiornika przy miejscu połączenia silosa czy zsypu do rurociągu, występuje często zaczopowanie albo zaklejenie miejsca wlotu, które uniemożliwia dalsze dozowanie materiału.
Grzałki i podgrzewacze elektryczne do ogrzewania mediów w zbiornikach magazynowych i technologicznych
Tomasz Dudek
Strona: 82
Dział: Systemy grzewcze
W artykule tym chcemy zwrócić uwagę na korzyści, jakie daje zastosowanie różnego rodzaju grzałek elektrycznych i podgrzewaczy wykorzystywanych do podgrzewu, utrzymania temperatury w zbiornikach oraz rurociągach transportujących media z/lub do zbiornika.
Przygotuj się do zimy – dziesięć praktycznych wskazówek
Konserwację prewencyjną należy przeprowadzić już teraz, aby mieć pewność, że kiedy nadejdzie zima, system ogrzewania rurociągów będzie sprawny.
Tomasz Dudek
Strona: 88
Dział: Systemy grzewcze
Słowa kluczowe:
grzejnictwo przemysłowe
Mamy jesień, po której nieuchronnie przychodzi zima. Wkrótce rurociągi i procesy przemysłowe znów będą narażone na ujemne temperatury.